אולם 1 אולם 2 סדנאות משחקים 1 משחקים 2 משחקים 3 משחקים 4
11:00
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם
הסקרנות של האנושות לא יודעת גבולות, ולפעמים לחקור את הגבולות האלה זה בדיוק מה שאנחנו רוצים. בסוף שנות השבעים נשלחו שתי חלליות הוויאג'ר (Voyager) אל גבולות מערכת השמש ומעבר לה, ולאחר מכן נשלחה בעקבותיהן גם החללית New Horizons. איזה מידע הן סיפקו לנו? מה למדנו ממנו? ואילו שאלות חדשות הן גרמו לנו לשאול על החלל העמוק?
על המרצה: אוהבת מגיל צעיר כל מה שקשור לחלל – אמיתי או בדיוני.
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם
רוצות ורוצים להתחיל לקרוא קומיקס? להבין על מה כולם מדברים? בואו להרצאת טעימות מתוך שלל העולמות, היקומים והגיבורים שממתינים בין הדפים. אספר על שתי חברות הקומיקס הגדולות, על חברות קטנות יותר וגם על כמה יצירות עצמאיות (יהיו דוגמאות פיזיות!); אמשיך בסיווג הקומיקס לסוגים ולז׳אנרים שונים, כמו פנטזיה, מדע בדיוני, היסטוריה וטוויסטים מקוריים על קומיקסים מוכרים; ולסיום אדבר על הקומיקס הראשון שלכם - איך בוחרים אותו, ולְמָה לצפות.
על המרצה: מייסדת ומנהלת את ספריית הלוונדר, הספרייה הגאה בחיפה.
לילדים מעל גיל 6
סדנה
לילדים מעל גיל 6
באנו חושך לגרש, בידינו אור ואש (אופס, כבר פורים?), בואו נכין פנסים, עם שמחה וקסם בכיסים, אור וצל משחקים, מאירים את המעמקים. סדנה להכנת פנסי נייר עם דמויות מוכרות או דמויות פרי דמיוננו.
סטלה גנגרינוביץ: דוקטור לביוכימיה, מדענית, חוקרת וחובבת מדע בדיוני ופנטזיה. יניב גנגרינוביץ: מורה ליהדות ולתרבות ישראל וחובב מדע בדיוני ופנטזיה.
פתוח לכולם
הקלטת פרק פודקאסט לייב
פתוח לכולם
פרק בהקלטה חיה של הפודקאסט "לא קריטי". חברי הפודקאסט יספרו על המשחקים שהם אוהבים, ועל איך הם עושים דברים שפשוט אי אפשר לעשות עם מבוכים ודרקונים. נדון יחד בסוגיות כמו: האם דירוג השריון חשוב בכלל כשמשחקים טלנובלה? מה חשוב יותר עבור קהילה שמנסה לשרוד – האספקה או נקודות הפגיעה? ולמה מוטב שלא לגלגל כדי להצליח כשאתם חבורת לא יוצלחים שמסתבכת בפשע?
אלעד הן: אבא, שחקן תפקידים, סוציאליסט ויוצר שותף של "לא קריטי – פודקאסט משחקי תפקידים". איתי חורב: מנחה משחקי תפקידים כבר קרוב ל-35 שנה ועדיין שמח ללמוד דברים חדשים. ענבר ברזילי: מעצבת דמויות, מנחה, שחקנית ומפיקת משחקי תפקידים נרטיביים. יוצרת שותפה של "לא קריטי".
לילדים בגילאי 6-10 בשיתוף הורים.
משחק שולחני
לילדים בגילאי 6-10 בשיתוף הורים.
אתם שומרי היער, יצורים פלאיים שתפקידם לשמור על היער הקסום מכל רע. האם תצליחו להציל את היער מהכישוף הרע שנפל עליו? משחק תפקידים להורים ולילדים, שבו נכיר את שיטת "מעשיות" - שיטת משחק פשוטה שבעזרתה אפשר לשחק כל סיפור שתרצו. ניצור דמויות, נשחק יחד, ונלמד איך להמשיך לשחק בבית, עם משפחה וחברים. לגיל 10-6, בלווי הורים.
על המנחה: דוקטור לחינוך, מורה ומדריך חוגי משחקי תפקידים.
גילאי 12 ומעלה
משחק שולחני
גילאי 12 ומעלה
אתם קובולדים פוחזים, ויש לכם משימה: בכל לילה עליכם להשיג את כל מה שהמנהיג דורש. אבל מדי לילה הוא מבקש דברים אחרים. ככה זה מנהיגים. היעזרו ביתרונות ובמומחיות של כל אחד מהקובולדים כדי להשיג כמה שיותר ולברוח ללא פגע. המשחק מצריך קוביות רגילות (עם 6 פאות) בלבד, ללא דפי דמות או מורכבויות מיוחדות.
על המנחה: מנחה מקצועי עם עבר עשיר במשחקי תפקידים, וחובב פנטזיה ומדע בדיוני.
גילאי 12 ומעלה
משחק שולחני
גילאי 12 ומעלה
החיים בעיירת החוף דלת'ונטל די משעממים, במיוחד לחבורת ההרפתקנים שלכם. אפילו הפיראטים כבר בקושי מציקים לתושבי העיר בחיפושם אחרי הפנינים הוורודות הנדירות. אבל החיפוש אחר הפנינים עלול להוביל גם לדברים שמסתתרים במצולות הים, דברים שנשכחו עם הזמן והפכו לאגדות. בואו לנווט בין גלי הים, לחקור את הקרקעית החשוכה, להיתקל ביצורים מיתיים ולחשוף אוצרות אבודים. הרפתקה עתירת מיניאטורות לפי המהדורה החמישית של מבוכים ודרקונים, לשחקנים ותיקים וחדשים כאחד.
על המנחה: גיק, חובב טבע, ספרי פנטזיה, מיניאטורות ובניית דגמים.
12:00
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם
בזמן האחרון נדמה שהכול קורה בטיקטוק. האפליקציה משמשת פלטפורמה לכל סוג של תוכן כמעט, כולל סרטונים שמציגים סיפורי פנטזיה מקוריים, וגם פרודיות וסאטירות על יצירות קיימות ועל ז'אנרים נפוצים. הפלטפורמה של טיקטוק דורשת הסתגלות, אבל מאפשרת לחובבים שעומדים בקצב להפיק סרטונים מושקעים באמצעים דלים ולהגיע לצופים רבים בקלות יחסית. בהרצאה נבחן כמה יוצרים שהצליחו להעביר רעיונות מעניינים ולפתח דמויות מקוריות.
על המרצה: בעלת תואר ראשון בספרות אנגלית ובמדעי הרוח מאוניברסיטת חיפה ודיבייטורית ותיקה.
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם
הפנטזיה מספקת לנו הזדמנות מושלמת להימלט מהיומיום האפרורי, אבל לעיתים סוגיות פוליטיות ואידיאולוגיות מוצאות את דרכן אפילו לסדרות אנימציה על טהרת הפנטזיה. בהרצאה נבחן ביטויים של התנגדות פוליטית נטולת אלימות בסדרות "אווטאר" ו"הנסיך הדרקון", ונראה איך אפשר להשפיע על מהלך האירועים שלא בכוח החרב. לא נדרשת היכרות מוקדמת עם הסדרות, אך יהיו ספוילרים לשתיהן.
על המרצה: חובבת מד"ב, פנטזיה ואנושות, מנהלת ספרייה ציבורית.
פתוח לכולם
סדנה
פתוח לכולם
בואו להכין איתי מובייל של דגים, תמנונים, בנות ים, מדוזות ומפלצות ים, כיד הדמיון הטובה עליכם. הסדנה מיועדת לבני ובנות כל הגילים. דרוש ידע בסיסי בעבודות יצירה ומספריים. ייתכן שילדים צעירים יצטרכו להיעזר בהורים בשלב היצירה.
על המנחה: מדריכת חוגי אמנות ומדע, תולעת ספרים ותיקה ומרכזת פרויקט מועדון הקריאה של האגודה.
13:00
פתוח לכולם
פאנל
פתוח לכולם
אלמנטים מסוגת המדע הבדיוני שזורים ביצירות מכל הז'אנרים, מצירי זמן חלופיים כמו ב"דלתות מסתובבות", דרך טכנולוגיות דמיוניות כמו ב"שמש נצחית בראש צלול", ועד ללולאות זמן ב"פאלם ספרינגס". השימוש באלמנטים האלה מאפשר ליצור עלילה מעניינת יותר ולדחוף אותה רחוק יותר, גם בלי למלא את המסך ברובוטים ובחייזרים. בהרצאה נבחן את כל המנעד שבין מדע בדיוני לסתם דרמה, וננסה להגדיר איפה עובר הגבול בין יצירה שהיא ממש מדע בדיוני, ליצירות שרק נעזרות בארגז הכלים שלו.
חגית וינר: חובבת פנטזיה ומדע בדיוני (בסדר הזה), מרצה ותיקה בכנסים ומגדלת את דור החובבים הבא. ד"ר גיא וינר: מדען נתונים, מומחה להנדסת תוכנה ומרצה ותיק בכנסים. אסף רזון: עוסק באלגוריתמיקה ומדעי המידע. חובב מד"ב וסרטי חגים של הולמארק ושות'.
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם
בסרטו הידוע "המסע המופלא" לקח הייאו מיאזאקי דמויות מתוך סיפורי עם יפניים שקיימות כבר מאות שנים, ושזר אותן בדמויות פרי דמיונו שלו. בהרצאה נצא למסע בעקבות הסיפורים שהעניקו למיאזאקי השראה, ונשאל מדוע בחר להשתמש בדמויות מהמסורת העממית, ואיך זה עוזר לנו להבין את הסרט יותר לעומק.
על המרצה: סטודנט לתואר שני, חוקר פולקלור יפני עכשווי באוניברסיטה העברית.
לילדים מעל גיל 7 או מגיל 6 בליווי בוגר
סדנה
לילדים מעל גיל 7 או מגיל 6 בליווי בוגר
במעמקי הים מסתתרים יצורים ייחודיים, ששובים את הדמיון בשקט וביופי שלהם. בסדנה נוסיף להם נגיעה משלנו: נצבע ונעטר צדפים, ניתן דרור ליצירתיות, ונגלה מה מסתתר בעולם הנסתר מאיתנו.
על המנחה: מורה ואם בישראל, תולעת ספרים מילדות, גיקית וחובבת כנסי פנטזיה בזמני הפנוי ובכלל.
לילדים בגילאי 6-12
משחק שולחני
לילדים בגילאי 6-12
אתם קבוצה אקראית של נוסעים במונית אווירית. ברוב הימים אפילו לא הייתם מדברים זה עם זה, אלא שבאמצע הטיסה המונית התרסקה בעמק נידח, והקריסטלים השמימיים התפזרו לכל הכיוונים. לא תשיגו דבר אם לא תשתפו פעולה! בלית ברירה, אתם יוצאים יחד לחפש אחר הקריסטלים כדי לתקן את המונית ולהגיע ליעד שלכם.
על המנחה: משחק מבוכים ודרקונים ואוהב לספר סיפורים, לעצמו ולאחרים.
 
14:00
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם
פרנק הרברט, מחבר "חולית", ביסס את כוכב הלכת הבדיוני שלו על אקולוגיה מדברית אמיתית, בהשראת דיונות החול שלאורך חוף אורגון. הוא תיאר את המערכת האקולוגית של חולית כדי לבסס את חשיבותה, והתמקד ביחסי הגומלין שבין האדם לכוכב הלכת. בהרצאה נשווה את חולית לאקולוגיות מדבריות מכוכב הלכת שלנו וגם לסביבות חיים אחרות, וננסה לוודא שעולם המדבר ושייח חולוד אכן אפשריים. לסיום נשאל אם אפשר להגשים את החלום הדררי.
על המרצה: מנהלת הכנס ופעילה ותיקה, מורה לביולוגיה, אם ויוצרת.
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם
שאלת את עצמך פעם האם צדפות מפליצות? ומלפפוני ים? ותמנונים? וכרישים? ודולפינים? ודגי זהב? ומה לגבי בנות ים? בהרצאה נלמד מה הם בעצם פלוצים, איך הם נוצרים וכמה פלוצים צריך כדי להגיע לעוצמה של פיצוץ אטומי (רמז: הרבה). לאחר מכן נכיר בעלי חיים ימיים שונים, נראה מי מהם מפליצים ומי לא, ונגלה איזה בעל חיים אמיתי לחלוטין משתמש בפלוצים ככלי תקשורת.
על המרצה: חוקרת ומרצה לפסיכוביולוגיה במכללת אחוה. קוראת נלהבת, מגדלת חתולה ושני ילדים.
גילאי 7 ומעלה
סדנה
גילאי 7 ומעלה
לא משנה אם אתם יוצאים למסע במעמקי הים, באוויר או ביבשה - תמיד אפשר לתעד את החוויות ביומן. ואם מכינים אותו בעצמנו, אפשר גם לעצב את הכריכה ולהחליט לבד באיזה גודל יהיה היומן וכמה דפים יהיו בו. בסדנה נכיר טכניקה פשוטה להכנת יומנים ומחברות בבית, ונכין יומן קטן בגודל אחיד. כל משתתף ומשתתפת יקבלו יומן אישי מעשה ידיהם. לגיל 7 ומעלה. נדרשת שליטה במספריים, עבודה עם שדכן ודבק.
על המנחה: גננת בחופשה ומורה חובבת למלאכת יד. קוראת פנטזיה, מדע בדיוני וספרים שיש בהם קסם.
פתוח לכולם
משחק שולחני
פתוח לכולם
העולם נחרב, אבל אנחנו לא יודעים למה. נלחמנו ב"תנים המרים", אבל אנחנו לא יודעים מי הם. בחורף יגיעו רועי הכפור. מי הם? ומה יקרה אז? הצטרפו למשחק שבו ניצור יחד קהילה שלמה, שמנסה לבנות את עצמה מההריסות. במשחק, שיצרה אייברי אדלר, נשלוף קלפים שייתנו לנו אירועים ושאלות, ניצור פרויקטים קהילתיים, נדון מה כדאי לעשות ונפעל בהתאם (בדרך כלל), נענה על שאלות ונשאיר אחרות פתוחות. בדרך נספר על ההצלחות והטרגדיות של הקהילה שלנו. המשתתפים והמשתתפות יקבלו עותק של המשחק בעברית שיוכלו לקחת הביתה!
על המנחה: אבא, שחקן תפקידים, סוציאליסט ויוצר שותף של "לא קריטי – פודקאסט משחקי תפקידים".
   
15:00
 
מגילאי 12 ומעלה
משחק שולחני
מגילאי 12 ומעלה
בקעת השרצים ידועה לשמצה: כל צמח בה קוצני או רעיל, כל חרק בה מוצץ דם, כל צבוע וחזיר-בר מוכי כלבת, כל לטאה או נחש הם ארסיים ותוקפניים. והגרוע מכול הוא טורף העל של הסביבה, הבסיליסק. האם יש מקום גרוע יותר למצוא ולתפוס בו תרנגול?! משחק לפי המהדורה החמישית של מבוכים ודרקונים.
על המנחה: בת 27 ואוהבת לגלם דמויות ללא שחקן.
גילאי 16 ומעלה
משחק שולחני
גילאי 16 ומעלה
פונדק האורות הוותיק שוכן בלב הגבעות, וידוע כמקום מנוחה בטוח בגבעות ברעפל הפראיות. שרשרת העששיות שהעניקה לו את שמו מפיצה אור של שלווה ותקווה בלב אזור הספר. כפריים מהסביבה, ציידים, נוודים והרפתקנים פוקדים אותו מדי לילה ויודעים שיוכלו לישון בשקט, לפחות הפעם. גם אתם פוקדים אותו, אך ללילה ולגורל תוכניות משלהם.
על המנחה: מנחה מנוסה וּותיק, מיוצרי המשחק חרבות וכשפים.
16:00
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם
שתי מיני הרצאות על זה שלהרים דברים זה קשה. ראשית נדבר על מכונית מעופפת ונשאל מדוע אין לנו אותה; ושנית נדבר על מעלית חלל וננסה להבין מדוע עדיין לא בנו אותה.
על המרצה: דוקטור להנדסת אווירונאוטיקה וחלל, מרצה בכיר במכללה האקדמית להנדסה בראודה וחובב גדול של מדע בדיוני.
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם
כתיבה ויצירה מאתגרות את כולם, על אחת כמה וכמה כשיש לך דיסלקציה, הפרעת קשב וקשיים אחרים. אבל יש מה לעשות! מותר להתחיל מהאמצע, יש טריקים להתגבר על קטעים "משעממים" בעלילה, אפשר לעבוד על כמה דברים במקביל ו... כן, בסוף גם להוציא אותם לאור. הרצאה תזזיתית ולא מסודרת שתראה לכם איך להפוך את הקשיים ליתרונות.
על המרצה: מהנדסת תוכנה, עורכת ספרותית וסופרת שכותבת מדע בדיוני ופנטזיה.
פתוח לכולם
סדנה
פתוח לכולם
יש לכם סיפור בראש שאתם רוצים לעשות ממנו קומיקס, ועכשיו אתם עומדים מול הדף הלבן וחושבים: איך עושים את זה? איך הופכים דף חלק לסיפור? בואו לגלות את הכלים והדרכים לבנות עמוד קומיקס, וללמוד איך להפיח רוח חיים ברעיונות שלכם ולראות אותם מתממשים על הדף.
על המנחה: יוצר וחוקר קומיקס, מייסד קי"ק – קבוצת יצירת קומיקס, ויוצר "נתנאל" ו"נמרת השביט".
גילאי 16 ומעלה
משחק שולחני
גילאי 16 ומעלה
מנהיג מושבת מצליפי המוחות גילה שבכספת של העיר הקרובה מוטמן חפץ קסום שיכול להגן על כל תושבי המושבה ולהסתיר אותם. הוא שולח אתכם, זוללי התבונה, להסתנן ולגנוב את חפץ הקסם הזה. האם זה יעבוד? וכמה אנשים יאבדו את המוחות שלהם בדרך? הכול תלוי בכם. עבור המושבה!
על המנחה: מדריך משחקי מבוכים ודרקונים.
17:00
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם
העשור האחרון היה עידן של מהפכות בתחום הבינה המלאכותית, שהפכו אותה דומה יותר ויותר למדע הבדיוני, אבל לא זה שסופרי המדע הבדיוני חשבו עליו. בהרצאה נברר מה גרם לתחום לזנק קדימה, ומה הם ההבדלים בין הבינה המלאכותית הספרותית לבין המימוש שלה במציאות. כיצד מפתחים בינה מלאכותית כיום, ואיך זה שונה מהתחזיות של הספרות הספקולטיבית? מה ההבדל בין מודל של למידת מכונה לבין רובוט, בתפקוד ובתפקיד? ולמה תוכנה צריכה בכלל ללמוד משהו?
על המרצה: מדען נתונים, מומחה להנדסת תוכנה ומרצה ותיק בכנסים.
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם
טולקין ניסה לכתוב "מיתולוגיה של אנגליה", אבל ייתכן שדווקא טרי פראצ'ט עמד במשימה לא פחות טוב. ספרי "עולם הדיסק" משקפים את דעותיו על אנגליה ועל החיים המודרניים, כולל המיתולוגיה של ביטוח, שערי מטבע, פוליטיקה, שוויון זכויות, מוזיקה עם סלעים, דואר, נזילות מגדרית, משחקי מחשב וכמובן, הכלב של שרדינגר.
על המרצה: מורה במעלות, סופר ומוציא לאור בשעות הפנאי.
פתוח לכולם
סדנה
פתוח לכולם
בואו ליצור גמדים קסומים מן המעמקים, ממש כמו בסיפורים. בעזרת חרוזי עץ, צמר, בד וקצת דבק, נבנה דמויות ייחודיות וניתן דרור לדמיון. בתוספת מכוש או גרזן נכין לנו אוצר בעיני המתבונן. לגיל 7 ומעלה. נדרשת מיומנות בסיסית בדבק ובמספריים.
על המנחה: לשונאית, בוגרת מגמת אמנות, מתנדבת ותיקה בכנסים ואימא לגמדונת בת ארבע חובבת יצירה
 
18:00
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם
אחד מסממני העידן הפוסט-חילוני הוא טשטוש ההבחנה בין מדע וטכנולוגיה לדת ולקסם, שיוצר טשטוש נוסף בין יצירות מדע בדיוני לקרובותיהן מסוגת הפנטזיה. ההרצאה תעסוק בסדרות טלוויזיה וסרטים פופולריים מהעשור האחרון, ביניהם "ה-100", "מניפסט", "אלים אמריקאים" והסרט "אווטאר", ותדגים בעזרתם כיצד הקשר בין טכנולוגיה לדת הופך את המדע הבדיוני לפנטזיה, ואת הפנטזיה למציאות.
על המרצה: חוקרת תרבות דיגיטלית באוניברסיטת תל אביב ויוצרת הפודקסטים "המצב הפוסט אנושי" ו"דינוזאוריות רשת".
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם
"קריאתו של קת'ולהו" מאת ה"פ לאבקראפט יצא לאור לפני קרוב למאה שנה. מאז היה האל המסתורי לדמות מוכרת בקרב קהלים גיקיים. אבל על מה מבוססת ההיכרות הזו, בעצם? כמה אנחנו באמת יודעים על האל העתיק? וכמה מהידע שלנו מקורו בכתביו של לאבקראפט עצמו, ולא בעיבודים מאוחרים יותר? בהרצאה נסקור את מופעיו של קת'ולהו במספר יצירות שניסו להציג אותו לעולם, וננסה להבין מי הוא, מה אנחנו באמת יודעים עליו, ומה סתם נדמה לנו שאנחנו יודעים.
סטודנטית לתואר ראשון בביוכימיה בטכניון, שחקנית ומנחת משחקי תפקידים, וע. מנהלת הכנס.
לילדים גיל 10 ומעלה
סדנה
לילדים גיל 10 ומעלה
שדוני יער, חדי קרן ויצורים קסומים נוספים מוזמנים ליצור איתי קשת קסומה לראש, עם קרניים, עלים, פרחים ואוצרות טבע אחרים. מומלץ להצטייד מראש בחומרי עיצוב נאים מהטבע, כגון קונכיות ריקות, נוצות, צדפים ובלוטים. מגיל 10 ומעלה, בליווי מבוגר. בסדנה ייעשה שימוש בדבק חם.
על המנחה: גיקית, כימאית ואמא, פעילה ותיקה בכנסים.
מגילאי 16 ומעלה
משחק שולחני
מגילאי 16 ומעלה
משחק בסגנון Dungeon world עם מעט חוקים והרבה צחוקים וסיפורים מוגזמים בסגנון ספרי "הרפתקאות דוד אריה". בתחילת המשחק נעשה סיעור מוחות על דמויות השחקנים, ונעבור הרפתקה ימית שהיא הכול חוץ מקלאסית.
על המנחה: משחק ומריץ משחקי תפקידים כתשע שנים.
   
19:00
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם
לכל סיפור שעוסק בעתיד יש מקום בעולם הספקולטיבי, אם הוא מתמקד במדע וגם אם לא. בהרצאה נדבר על כמה מהטכנולוגיות של העתיד כפי שהן מצטיירות בספרים ובסרטים פופולריים, ביניהם ״אירון מן״, ״פחמן משודרג״, ״מסע בין כוכבים״ ו״קמט בזמן״. היצירות האלה מתארות לנו עתיד שכולל בין השאר הנדסה גנטית, שיבוט, ננו-רפואה, ייצור אישי ואפילו חיי נצח, אבל אילו מהדברים הללו אכן יישימים בעתיד הקרוב, ולמה מהם המדענים מתייחסים כאל קשה עד בלתי אפשרי?
על המרצה: מומחית באומנויות הלמידה, חובבת מושבעת של מדע בכלל ומדע בדיוני בפרט.
פתוח לכולם
הרצאה
פתוח לכולם
מי הם הרעים הכי רעים ביקום של "מסע בין כוכבים", ומה עושה אותם רעים כל כך? האם אלה המייסדים או הזינדי, שמשמידים את אויביהם בנקמנות? ואולי דווקא הבורג או מכונת יום הדין, שאין בהם כל רגש כלפי הנפגעים? ובעצם - איך אנחנו, כחברה, תופסים רוע, ואיך אנחנו מתמודדים איתו? בהרצאה אשתמש בדוגמאות מ"מסע בין כוכבים" כדי להציג המשגות של רוע, ודרכים להתייחס אל הרוע באופן שמאפשר לנו לתפוס אותו ולהתמודד עימו. ההרצאה תתייחס לרוע, למלחמה ולאלימות.
על המרצה: פסיכולוגית קלינית, מומחית בטיפול קוגניטיבי התנהגותי וחובבת מדע בדיוני מושבעת.
פתוח לכולם
סדנה
פתוח לכולם
שפות רבות בעולמנו פיתחו עם השנים מערכות כתב - דרכים שונות ומשונות לתעד את הצלילים שיוצרים משמעות. בסדנה נלמד באילו דרכים תרבויות שונות מסמנות צלילים, איך הן משרתות את הכותבים, ואיך להשתמש בשפה הוויזואלית של מערכות כתב כדי ליצור אסתטיקה מסוימת. לאחר מכן נתנסה בפיתוח מערכת כתב משלנו, ונוכל להשתמש בה כדי לייצג שפה שאנחנו מדברים, ליצור שפה מומצאת או להמציא צופן מיוחד עבור חידות ומשחקי תפקידים.
על המרצה: תלמיד תיכון וחנון של שפות, אומן וחובב מדע בדיוני ופנטזיה.
גילאי 16 ומעלה
משחק שולחני
גילאי 16 ומעלה
בואו לגלם יחידת לוחמי עילית של חיל הים האמריקאי במשימה חשאית ומסוכנת להשמדת מאגר טילים בבסיס המורדים החות'ים בתימן. אתם, צוות מיומן מצוייד במיטב אמצעי הלחימה, אך בדרככם אל היעד ותצטרכו לאלתר ולצלוח מכשולים רבים כדי להשלים את המשימה ולחזור בשלום. משחק תפקידים בשיטת SCOREX החדשה. אין צורך בהיכרות עם השיטה, אך נשמח לארח שחקנים מנוסים במגוון שיטות, כולל מנחי משחקים.
על המרצה: מפתח משחקים, בעל החברה Brain Snack Games.
גילאי 16 ומעלה
משחק שולחני
גילאי 16 ומעלה
יש לכם חוב לפרוע, ויש גם דרך פשוטה להרוויח את הכסף עבורו: מסע קצר, כמה יריות וכולם חוזרים הביתה בשלום. לא צפויה כאן שום סכנה ממשית, רק להגיע בספינת האוויר שלכם ולהרוג כמה לטאות מכונפות. נכון שכמה מה"שליחים" הקודמים נעלמו, אבל הם היו חובבנים, ואתם ממש מקצוענים. אז אל תדאגו, הכול יהיה בסדר. סמכו עליי!
על המנחה: מנחה מאז ולעולם.
20:00      
21:00
פתוח לכולם
מופע מוזיקלי
פתוח לכולם
אחרי שנים של געגוע, חוזרים לדורות למופע מוזיקלי גיקי במיוחד! הטרובדוריות והחתול יופיעו במבחר שירים בהשראת עולמות הדמיון ושלל חלקי הפאנדום.
על ההרכב: איילת דקל היא זמרת, הייטקיסטית, אמא וטרובדורית. שרה ביטלס לשבת וחברת ועד ב"מדעת". נורית קרני מוזיקאית, כותבת, חובבת חיות (ובפרט חזירים), מתכנתת, ומאסטר אמריטוס לכימיה. אלי בר־יהלום משוטט בין עולמות, מרגל למען החד־קרן, משורר, מלחין, מוסיקאי וחתול.
     
22:00          

ההרצאה "האם לפאנדום שלי יש חוסן" שהייתה אמורה להתקיים באולם 2 בשעה 20:00 בוטלה.